Євген Сокол презентував ХПІ на авторитетній конференції від Times Higher Education

Ректор НТУ «ХПІ» професор Євген Сокол взяв участь у міжнародній конференції LUMEN 2023, присвяченій світовим проблемам вищої школи. Вона відбулася у Сероцьку (Польща). У рамках форуму було організовано дискусійну панель по Україні, на яку запросили керівників найкращих вітчизняних університетів, представлених у World University Rankings 2024. Як відомо, Харківський Політех уже п’ять років поспіль входить до цього престижного світового рейтингу, займаючи провідні позиції. Організатор конференції – укладач рейтингу Times Higher Education (Велика Британія) також провів церемонію вручення нагород, де ректор ХПІ отримав диплом класифікації у World University Rankings 2024.

Конференція LUMEN 2023 стала дев’ятою за рахунком, яку проводить укладач рейтингу світових університетів World University Rankings – британська агенція Times Higher Education (THE). Цей захід є центральним місцем дискусій щодо передового досвіду управління ЗВО. Протягом двох днів лідери європейських університетів обговорювали проблеми вищої освіти: від штучного інтелекту та  змін у законодавстві до використання міжнародних фондів для динамічного розвитку вишів. Особливістю цьогорічної конференції LUMEN стало проведення дискусійної панелі «Реконструкція української системи освіти». У ній вперше взяли участь представники п’ятірки найкращих університетів України, які входять до рейтингу World University Rankings 2024.

З доповідями та презентаціями виступили: ректор Київського національного університета ім. Т.Шевченка Володимир Бугров, проректор Львівського національного університета ім. І. Франка Віталій Кухарський, ректор Сумського державного університета Василь Карпуша, професор Харківського національного університету радіоелектроніки Тетяна Фесенко і ректор Національного технічного університета «Харківський політехнічний інститут» Євген Сокол.

«Дуже важливо, що Times Higher Education звернула особливу увагу на розвиток освіти України, і дала можливість висловитись керівникам провідних університетів країни на цю тему. Вперше на цій конференції звучала українська мова: секція «Реконструкція української системи освіти» була українською із синхронним перекладом польською та англійською», – розповів ректор Євген Сокол.

Особливо цікавою для української делегації стала презентація Методології рейтингу World University Rankings 2024, яку провела комерційний директор UK&Europe THE Лачін Італмазова (Lachyn Italmazova). Вона розповіла про вимоги, які висуває цей рейтинг для вищих навчальних закладів з погляду подальшого розвитку. За словами ректора НТУ «ХПІ» Євгена Сокола, обговорювалися питання, що є актуальними для багатьох університетів, у тому числі й українських. Серед них: цитованість наукових статей, взаємодія бізнесу та освіти, виклики штучного інтелекту та прогнози розвитку сфери GPT, яка перевертає погляди на багато процесів, у тому числі навчальних.

«Проблеми, які обговорювалися на конференції LUMEN – справді спільні. І найголовнішою із них є зв’язок бізнесу та освіти. Величезна кількість публікацій у світових наукових фахових виданнях – це, звичайно, чудово, проте мало що з цього може бути інноваційним продуктом для бізнесу. Коли ми у ХПІ розвиваємо такий рух, як стартапи, ми говоримо про взаємодію освіти, науки та бізнесу. Це реальний шлях впровадження інноваційних ідей у життя. Ми розуміємо, що із закордонними університетами рухаємося синхронно, і це нам дозволяє у перспективі розвиватися в єдиному спільному світовому просторі», – зазначив ректор Євген Сокол.

У рамках конференції відбулася церемонія вручення нагород лідерам провідних українських університетів від представників Times Higher Education. На ній ректор НТУ «ХПІ» професор Євген Сокол отримав диплом класифікації у престижному світовому рейтингу університетів World University Rankings 2024 року.

 

Довідка:

Конференція LUMEN( Leaders in University Management) 2023 відбулася у Сероцьку (поблизу м.Варшава, Польща) 20-21 листопада.  Організатори заходу: Times Higher Education,  PCG Academia і Фонд польских ректоров.