Стартап Харківського Політеху завоював «бронзу» всеукраїнського турніру

Стартап НТУ «ХПІ» Prominchik — інноваційна мобільна універсальна фотоелектрична станція, призначена для роботи в умовах надзвичайних ситуацій у галузі енергетики —виборов «бронзу» конкурсу студентських проєктів Lviv Startup Fest. Фестиваль відбувся в Львівському національному університеті імені Івана Франка. У конкурсі взяло участь 45 проєктів, серед яких виділилися 8 фіналістів, які представили інноваційні ідеї у різних галузях. ХПІ став єдиним ЗВО із Харкова, який увійшов до фіналу.

Всеукраїнський фестиваль  студентських проєктів став ареною для презентації та обговорення ідей у галузях освіти, спорту, реабілітації, туризму, технологій захисту металів, вивчення іноземних мов та енергетики. Команда Харківського Політеху Prominchik вразила журі та глядачів своєю винахідливістю та здатністю вирішувати актуальні проблеми в енергетичній галузі.

Автори стартапу Prominchik: керівник  доцент кафедри мікро- та наноелектроніки Навчально-наукового інституту комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики Михайло Кіріченко;  студент кафедри мікро- та наноелектроніки Іван Федоров, а також студенти кафедри передачі електричної енергії Навчально-наукового інституту енергетики, електроніки та електромеханіки  Єва Макарова та Владислав Бережной. Це проєкт високомобільної фотоелектричної системи енергозабезпечення в умовах надзвичайної ситуації. Він реалізує інноваційний підхід, який вирішує важливу проблему автономного забезпечення електроенергією та гарячою водою в умовах бойових дій,  є мобільним, модульним, тихим та енергонезалежним. Система поєднує можливості генерації електричної та теплової енергії, автори запропонували  модульний принцип побудови, що дозволяє гнучко регулювати потужність під потреби конкретних споживачів.

Фінал Всеукраїнського Конкурсу студентських проєктів Lviv Startup Fest відбувся  в Львівському національному університеті імені Івана Франка.  У конкурсі взяло участь 45 проєктів, серед яких було відібрано  8 фіналістів. Серед них, крім Національного технічного університету «ХПІ»,  були представники: Львівського національного університету ім.І.Франка, Національного університету «Одеська Політехніка», НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І.Сікорського»,  Київського національного університету технологій та дизайну, Київського національного лінгвістичного університету. Стартап ХПІ Prominchik здобув третє місце та грошовий  приз у розмірі 5000 гривень.

Нагадаємо, що  нещодавно стартап Prominchik   був відібраний для участі в 7-му сезоні освітньо-стипендіальної програми CIG R&D LAB (CIG).