ХПІ –серед українських лідерів QS World University Rankings 2025

Попри війну та обстріли! За підсумками одного з найпрестижніших світових рейтингів університетів QS World University Rankings 2025, Національний технічний університет «ХПІ» продовжує займати провідні позиції серед ЗВО України, посівши 4-е місце. За дванадцять років участі у цьому рейтингу Харківський Політех підтвердив своє лідерство серед технічних університетів сходу України. Загалом QS World University Rankings 2025 оцінював майже шість тисяч закладів вищої освіти зі ста шести країн світу. Від України було представлено всього 11 університетів.

Згідно рейтингу QS World University Rankings 2025, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» вкотре підтвердив свій статус одного з кращих університетів України та посів четверте місце серед  вітчизняних ЗВО ( місце у світі 1001-1200). Цього року університет потрапив до ТОП 66% університетів світу, ранжованих у рейтингу. За двома найкращими показниками,  НТУ «ХПІ»  зайняв третє місце в Україні та 280-е  та 538-е місце у світі відповідно. Ще за двома показниками університет виборов місця у світі 601+, а за іншими п’яти – 701+.

Експерти відзначають, що  кількість університетів, аналізованих рейтингом, постійно зростає. Так,  цього року були розглянуті показники 5663-ти  університетів із 106-ти країн світу, що  майже вдвічі більше ніж у попередньому році, коли їх було 2963. Однак кількість  ранжованих цього року в рейтингу університетів  залишилось майже незмінним – 1503 університетів. З цього слідує, що конкуренція між ЗВО щодо ранжування у рейтингу значно зросла, що призвело до погіршення позицій усіх університетів України, які потрапили до рейтингу, у зрівнянні з минулорічними.

До топ-5 українських вишів світового рейтингу університетів QS World University Rankings 2025, крім Національного технічного університету «ХПІ», увійшли: КНУ ім. Т.Шевченка, ХНУ ім. В.Н.Каразіна, НТУУ «КПІ ім. Сікорського», НУ «Львівська Політехніка».

Лідером рейтингу став Массачусетський технологічний інститут (США).

 

Sertificate QS 2025

Довідка:

QS World University Rankings – перелік найкращих університетів світу, складений на основі глобального дослідження вищих навчальних закладів світового значення за показником їхніх досягнень у галузі освіти й науки. Він розрахований за методикою британської консалтингової компанії Quacquarelli Symonds (QS) і вважається одним з найбільш впливових глобальних ренкінгів університетів. У межах QS World University Rankings вищі навчальні заклади оцінюють за низкою основних критеріїв: репутація в академічному середовищі; цитованість наукових публікацій представників університет; співвідношення кількості викладачів і студентів; результати працевлаштування; ставлення роботодавців до випускників; репутація випускників серед роботодавців; зв’язки з міжнародною науковою мережею; відносна чисельність іноземних викладачів і студентів; сталість – соціальний та екологічний вплив тощо. Варто зазначити, що ренкінг відрізняється від рейтингу відсутністю чіткої фіксованої позиції того чи іншого освітнього закладу – вона може змінюватися залежно від оцінки різних критеріїв.

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» — один із провідних та найбільших технічних ЗВО України, заснований у 1885 році. Сьогодні НТУ «ХПІ» — це 10 навчально-наукових інститутів, 103 кафедри, де навчаються понад 15 тисяч студентів. Харківський Політех — у топ-5 університетів України, входить до міжнародних рейтингів. У 2010 році НТУ «ХПІ» набув статусу дослідницького національного університету. У 2022 році унікальна програма підготовки IT-фахівців Innovation Campus НТУ «ХПІ» удостоєна світового «срібла» в галузі освіти.