Інформаційні технології і системи колісних та гусеничних машин ім. О.О. Морозова

Дмитро Георгійович Сівих Завiдувач кафедри

Дмитро Георгійович Сівих


Сайт кафедри

Про кафедру

Кафедра була створена на факультеті транспортного машинобудування 2 грудня 1972 року наказом по Міністерству вищої і середньої спеціальної освіти СРСР для підготовки інженерних кадрів за спеціальністю “Гусеничні та колісні машини” і мала назву на той момент “Колісні та гусеничні машини”. Ініціатором заснування кафедри був один із творців легендарного танка Т-34, головний конструктор ряду серійних танків (Т-44, Т-54, Т-64) і їхніх модифікацій, двічі Герой Соціалістичної Праці, лауреат Ленінської і трьох Державних премій СРСР, доктор технічних наук Олександр Олександрович Морозов.

На кафедрі проводиться підготовка спеціалістів в галузі проектування, випробувань і виробництва гусеничних та колісних машин як народно-господарчого, так і спеціального призначення. Велика увага приділяється застосуванню систем автоматизованого проектування та розробці систем автоматичного управління двигуном, трансмісією, підвіскою та ходовими системами. Кафедра випускає бакалаврів, спеціалістів та магістрів за спеціальністю 133 – Галузеве машинобудування по блоках дисциплін (спеціалізаціям) 133.02 – Автоматизоване проектування транспортних засобів високої прохідності та 133.06 – Мехатронні системи транспортних засобів. Також кафедра проводить підготовку докторів філософії та докторів наук за спеціальністю 255 – Озброєння та військова техніка. 

Науковi напрями

Комплексне функціональне математичне моделювання військових гусеничних та колісних машин. Розробка та вдосконалення систем підресорювання і ходової частини військових гусеничних та колісних машин. Автоматичне керування рухомими об’єктами і технологічними процесами Розробка комплексних навігаційних систем для рухомих об’єктів.

Спеціальність, освітня програма

Спеціальність

133 – Галузеве машинобудування:

      • 133.02 – Автоматизоване проектування транспортних засобів високої прохідності
      • 133.06 – Мехатронні системи транспортних засобів

Освітня програма

04 – Галузеве машинобудування