Технічна кріофізика

Стариков Вадим Володимирович Завiдувач кафедри

Стариков Вадим Володимирович


Сайт кафедри

Про кафедру

Кафедра «Технічна кріофізика» входить до складу фізико-технічного факультету. Була заснована у 1977 році відомим професором А.Г.Подольським, вченим в галузі фізики низьких температур. У нас працюють фахівці, які проводять теоретичні і практичні розробки та впроваджують новітні технології в області енергомашинобудування. Випускники отримують фундаментальну підготовку з низькотемпературного енергомашинобудування, побутового та промислового холодильного обладнання, систем кондиціювання та очистки повітря, кріобіологічної та кріомедичної техніки, низькотемпературної фізики твердого тіла та нанотехнологій.

Підготовка студентів з кріогенної техніки проходить на кафедрі та у філіалі при Фізико-технічному інституті низьких температур НАН України та інституті кріобіології та кріомедицини НАН України.

Випускникам надається кваліфікація:
на рівні бакалавра– інженер енергетики;
на рівні магістраінженер дослідник.

При кафедрі функціонує аспірантура.
Телефони: (057) 707-63-30, (057) 707-67-30

Напрямки підготовки:

  • кріогенна техніка
  • холодильна техніка
  • системм кондиціонування
  • теплові насоси
  • кріобіологія та кріомедицина
  • нанотехнології
  • фізика низьких температур
  • автоматика та системи контролю.

Абітурієнту:

Заяви на 1-й курс (крім прискорен.) приймаються тільки у електронній формі (через інтернет). Абітуриєнти, які не мають доступу в інтернет можуть подати заяви через комп’ютери приймальної комісії институт энергетики, электроники и электромеханики или каф 6 этаж 614, 615 комнаты.

Зарахування на перший курс денного та заочного відділень для випускників середніх шкіл проводиться на конкурсній основі за результатами ЗНО.

Зарахування випускників технікумів та коледжів, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, на прискорений курс (3 роки бакалаврату) за результатами іспиту (співбесіди) за спеціальністю при наявності оригінала диплома молодшого спеціаліста.

Науковi напрями

Нанотехнології. Кріобіологія. Кріомедицина. Надпровідність. Магніторезистивні системи для накопичувачів пам’яті. Тунельні явища у твердих тілах. Холодильне та кріогенне устаткування. Теплові насоси. Кондиціювання та вентиляція. Ресурсосбереження. Заморожування продуктів харчування і виробництво біодобавок. Зріджування газів та виробництво газових сумішей. Високочастотні властивості матеріалів при низьких температурах

Спеціальність, освітня програма

  • Енергетичне машинобудування, cпеціалізація: Кріогенна та холодильна техніка