Про кафедру
У сучасному світі практично всі етапи створення продукції тісно пов’язані з комп’ютерними технологіями та сучасним програмним забезпеченням. Вже сплинули часи, коли розрахунки робили на папері, а креслення створювали олівцем. Зараз місце паперу і олівця зайняли комп’ютерні технології, однак фахівців, які на високому рівні володіють комп’ютерним проектуванням і моделюванням процесів обробки тиском в Україні почали готувати відносно недавно.
В таких умовах попит на висококваліфікованих фахівців у сфері комп’ютерного проектування інструменту і моделювання процесів обробки тиском різних матеріалів і композитів з кожним роком зростає.
Крім того, індустрія швидко розвивається в усьому світі, і вимагає створення виробництв з використанням інноваційних технологій. Втіленням новітніх результатів науково-технічного прогресу у сферу проектування і модернізації техніки і технології необхідно забезпечити організацію самого процесу проектування, його оптимізації та інтеграції. Виробництва із застосуванням сучасних технологій при використанні оптимальних режимів виготовлення виробів дозволяють знизити витрати і підвищити конкурентоспроможність для цієї галузі.
Тому комп’ютерне моделювання, проектування, розробку технологічних процесів можуть здійснювати тільки висококваліфіковані фахівці, які підготовлені за відповідним профілем і мають відповідні навички.
Навчальні програми на кафедрі побудовані таким чином, щоб підготувати всебічно розвиненого, якісного і сучасного фахівця. Велика увага приділяється як теоретичним основам спеціальності, так і практичним заняттям, на яких студенти створюють 3D моделі, займаються комп’ютерним моделюванням з використанням сучасного програмного забезпечення і виконують апробацію моделювання на лабораторних заняттях. Лабораторія кафедри оснащена сучасним обладнанням, яке використовується на провідних заводах і підприємствах галузі.
Навчання передбачає вивчення в розширеному обсязі програмування, моделювання та оптимізації технологічних процесів, методів пошуку технічних рішень і експериментальних досліджень, а також розробку і експлуатацію автоматизованих систем і технологій комп’ютерного проектування.
Під час навчання студенти набувають знання за напрямами:
- Комп’ютерне моделювання та проектування
- Комп’ютерно-інтегровані технологічні комплекси
- Експлуатація та комп’ютерна діагностика обладнання
- Комп’ютерна графіка та промисловий дизайн
- Маркетинг нових конструкційних матеріалів
- Системи автоматизованого проектування
- Розробка об’єктно-орієнтованих систем для інноваційних технологій
При підготовці фахівця з комп’ютерного проектування дуже важливо використовувати сучасні програмні комплекси. Під час навчання студенти опановують такі програмні комплекси: QForm, SolidWorks, Компас 3D, Inventor, ANSYS, AutoCAD, CATIA.
Знання та навички, які отримують студенти під час навчання, дозволяють працевлаштуватися в широкому спектрі підприємств України і світу.
Науковi напрями
- Комп’ютерне моделювання та експериментальне дослідження процесу кування з вихідною нерівномірністю властивостей
- Дослідження, розробка й впровадження технологічних процесів виробництва гнутих профілів
- Розробка інтелектуальної системи керування роботів –маніпуляторів
- Розробка та дослідження технології листового штампування
- Комп’ютерне моделювання та розробка оптимальних режимів деформування суцільнокатаних залізничних коліс
- Дослідження, розробка й впровадження технологічних процесів об’ємного штампування деталей зі сталі й сплавів кольорових металів
- Розробка комп’ютерних моделей з використанням метода скінчених елементів
Спеціальність, освітня програма
- Спеціальність 131 – «Прикладна механіка»
- 131.08 «Комп’ютерне моделювання та інтегровані технології обробки тиском»