Згодом, у 1966 році, в університеті встановлюються ЕОМ другого покоління. Спочатку це були ЕОМ «Промінь» та «Наірі». Вони були побудовані на транзисторних елементах і на відміну від ЕОМ «Мінськ» використовували вже спеціалізовані мови програмування. Це був значний крок вперед. У 1968 році в університеті встановлюється ЕОМ «МИР-1», у якої вже використовувалась алгоритмічна мова програмування АЛМИР.
Наступним придбанням в університеті у 1972 році була ЕОМ М-222, обчислювальні програми для якої вже створювались на алгоритмічних мовах високого рівня: ФОРТРАН і АЛГОЛ. Це був наступний крок вперед на шляху використання обчислювальної техніки як для потреб учбового процесу, так і для задач керування інститутом.
Згодом, у 1975 році, університет придбав перший комп’ютер Єдиної системи електронних обчислювальних машин – ЕС-1020, а у 1979 році – ЕС-1033. З придбанням у 1986 році ЕОМ ЕС-1061 з потужністю 2 млн. операцій в секунду, а також з оперативною пам’яттю 16 МБайт та дисковою пам’яттю 2,4 ГБайт, обчислювальний центр університету став найпотужнішим обчислювальним центром серед вузів Харкова. Ці три обчислювальні системи представляли собою вітчизняні аналоги мейнфреймів корпорації IBM серії IBM System/360.
У 1996 році лінію мейнфреймів в університеті продовжила вже розробка самої корпорації IBM – обчислювальна система масштабу підприємства серії IBM System/390 – IBM ES/9000 на базі процесора 421, з наступними характеристиками:
- кількість процесорів – 2;
- потужніть кожного процесора – не менше 30 MIPS;
- об’єм оперативної пам’яті – 512 Мбайт;
- об’єм зовнішньої RAMAC-пам’яті (RAID 5) – 56 Гбайт.
Наступного року університет отримав ще одну таку ж обчислювальну систему з оперативною пам’яттю 512 Мбайт та зовнішньою пам’яттю 34 Гбайт. Таким чином у 1997 році університет мав кластер з двох IBM ES/9000 загальним об’ємом оперативної пам’яті 1 Гбайт та спільним дисковим RAID масивом – 90 ГБайт. На той час то була найпотужніша обчислювальна система в Україні.
Цей обчислювальний комплекс корпорація IBM (лабораторія у Боєблінгені, Німеччина) надала університету в рамках договору про співробітництво в області освіти, укладеного у 1996 році між нашим університетом та корпорацією IBM.
У 1992 році в університеті розпочато будівництво університетської комп’ютерної мережі. Цю роботу було розпочато зі створення локальної комп’ютерної мережі на десять робочих місць у бухгалтерії університету, та запуску в експлуатацію першої мережевої автоматизованої системи обліку праці та заробітної плати.
У тому ж році було запущено поштовий сервер за dial-up доступом.
Вже через два роки комп’ютерна мережа університету була однією з самих великих серед вищих навчальних закладів України та найбільшою серед вузів Харкова – об’єднувала понад 150 комп’ютерів, розташованих у 13 корпусах університетського містечка та мала підключення до Інтернет по виділеній лінії.
Починаючи з 1996 року при будівництві університетської мережі застосовуються волоконно-оптичні технології.
Цього часу до університетської мережі було підключено понад 2000 комп’ютерів, розташованих у 28 корпусах університету та понад 3000 комп’ютерів, розміщених у чотирнадцяти студентських гуртожитках, підключених оптичними лініями до університетської мережі; прокладено понад 12 тисяч метрів волоконно-оптичного кабелю; налічується понад 100 серверів; мережа має підключення до Інтернет з полосою пропускання в 1 ГМб/с.
Починаючи з 2013 року в університеті виконуються роботи з побудови бездротової Wi-Fi мережі. Станом на травень 2022 року в мережі функціонують вже понад 120 точок бездротового доступу до Інтернет, встановлених у 25-х навчальних та адміністративних корпусах та 14-ти студентських гуртожитках. Мережа має окремий, незалежний від дротової мережі, канал виходу до Інтернет з пропускною спроможністю 1 Гб/с.
У травні 2016 року завдяки наявності розвиненої бездротової мережі наш університет приєднався до міжнародної програми eduroaм. Цей сервіс являє собою федеративну службу автентифікації, яка дозволяє користувачам з установ, що беруть участь у федерації, отримувати безпечний доступ до Wi-Fi мережі, використовуючи свої стандартні логін/пароль, так само, як вони це роблять для отримання бездротового доступу в своєму «домашньому» закладі. І тепер студенти та співробітники університету мають можливість користуватися безкоштовним Wi-Fi роумінгом у багатьох науково-освітніх мережах усього світу!
Хот-споти eduroam можна знайти на мапі покриття, а більш детальну інформацію про цей сервіс – за посиланнями uran.ua та www.eduroam.org.