Історія унiверситету: події і факти (2004 – 2019)

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

2004
Виповнилось 40 років кафедрі автоматичних систем управління, створеній в 1964 році.
12-13 травня в університеті проведена регіональна студентська науково-теоретична конференція «Харків: минуле, сучасне, майбутнє. До 350-річчя за-снування міста». Студентами та аспірантами з 14 вищих навчальних закладів України було представлено більше 200 доповідей і повідомлень.

2005
27-28 квітня в університеті відбулась регіональна студентська науково-теоретична конференція «Велика Вітчизняна війна 1941-1945 pp. До 60-річчя Перемоги».
В НТУ «ХПІ» була урочисто відзначена 60-та річниця Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. Велике всенародне свято разом з колективом університету зустріли 26 учасників бойових дій і 80 учасників війни – стільки їх працювало в університеті на той час.

2006
У зв’язку з 55-річчям від дня заснування університетська газета «Політехнік» була нагороджена Почесною грамотою Національної Спілки журналістів за плідну роботу в галузі журналістики та у сфері вищої освіти. Газета була визнана переможцем у номінації «Краще видання регіону» серед багатотиражних видань і була нагороджена Дипломом лауреата творчого конкурсу «Лідери України».
Традиційну виставку «Наука Харківщини-2006», що працювала в березні у спортивному комплексі нашого університету і на якій було представлено 60 розробок НТУ «ХПІ», 17 березня відвідав Президент України В.А. Ющенко в рамках свого візиту до Харкова.
11 березня НТУ «ХПІ» відвідав Міністр освіти і науки України С.М. Ніколаєн-ко. На зустрічі з професорами, викладачами та студентами мова йшла про шляхи підвищення ефективності освіти, забезпечення її високої якості. Міністр вручив нагороди політехівцям. Нагрудний знак «Відмінник освіти України отримали Є.Г. Братута, В.Я. Заруба, А.О. Мамалуй, А.Т. Пугачов, М.І. Рище-нко. Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України були нагоро-джені Б.І. Байрачний, О.В. Горєлий, А.І. Грабченко, А.Г. Гуль, В.Б. Клименко, О.С. Куценко, А.Г. Любієв, М.О. Тарасенко.
1 жовтня виповнилось би 100 років видатному організаторові вищої школи, ректору ХПІ з 1949 по 1979 роки Михайлу Федоровичу Семко. З нагоди ювілею в університеті широко проводились заходи по вшануванню пам’яті видатного вченого.

2007
Рада Європейської асоціації, що відбулася 28 березня у Лісабоні, ухвалила рішення про прийняття НТУ «ХПІ» до Європейської асоціації університетів як повноправного індивідуального члена, що є свідченням визнання на міжнародному рівні досягнень університету з усіх напрямків діяльності.
23-25 травня в НТУ «ХПІ» була проведена 6-та Міжнародна конференція «Технологія інформаційних систем і її використання» (ISTA-2007). Крім українських, в роботі конференції взяли участь і зарубіжні вчені з Австрії, Німеччини, Ірландії, Франції, Росії, Нової Зеландії.

2008
У цьому році НТУ «ХПІ» випускає 2118 спеціалістів, із них 187 отримують «червоні» дипломи. Також успішно захистили дипломні проекти та роботи 960 студентів-контрактників.
30 січня в НТУ «ХПІ» відкрито меморіальну дошку Льву Давидовичу Ландау на честь 100-річчя з дня народження видатного радянського фізика-теоретика, академіка АН СРСР, лауреата Нобелевської премії. Завідував кафедрою теоретичної фізики ХММІ в 1932-1937рр.
На території університету встановлено пам’ятний знак жертвам Голодомору 1932–1933 р.р..
50 років виповнилося санаторію-профілакторію «Політехнік»
НТУ “ХПІ” увійшов у “десятку” кращих вузів країни (за версією журналу “Кореспондент”).
Підготовчий факультет для іноземних громадян Центру підготовки іноземних громадян НТУ “ХПІ” відсвяткував 35-річчя.
Унікальна установка, у розробці якої взяли участь співробітники відділу електрофізичних технологій НДПКІ «Молнія», отримала назву “Кращий вітчизняний товар року”.
Виповнилося 60 років кафедрі “Автоматики та керування в технічних системах”.
Університет отримав Золоту медаль виставки «Сучасна освіта в Україні – 2008» за перемогу в номінації «Упровадження здобутків університетської науки в освітню практику»
В університеті на факультеті бизнесу та фінансів відкрито нову спеціальність «Соціологія» .

2009
25–27 лютого НТУ «ХПІ» присуджена золота медаль за перемогу в конкурсі у номінації «Інтеграція науки і освіти – необхідна умова підвищення якості підготовки фахівців у вищих навчальних закладах», який проводився в м. Києві в рамках 12-тої Міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2009».
НТУ «ХПІ» удостоєний Почесного звання «Лідер у створенні сучасних засобів навчання» за багаторічну інноваційну діяльність по створенню інформаційних технологій та засобів для навчання і нагороджений Почесним дипломом МОН і АПН України. За плідну організаторську і творчу роботу з інноваційного розвитку освіти України оголошено подяку ректору НТУ «ХПІ», професору Л.Л. Товажнянському.
Редактора газети «Політехнік» НТУ «ХПІ» С. П. Землянську секретаріат НСЖУ нагородив ювілейною «Золотою медаллю української журналістики».
7 – 9 вересня відбулося засідання секції Науково-методичної ради з машинобудування і металообробки Міністерства освіти і науки України за професійним спрямуванням «Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини і обладнання». Цей захід був присвячений 80-річчю кафедри «Підйомно-транспортні машини і обладнання» університету.
17 жовтня виповнилося 25 років кафедрі економіки та маркетингу.

2010
27 вересня НТУ “ХПІ ” виповнилося 125 років. Разом із університетом ювілеї відзначили також факультети і кафедри: інженерно-фізичний, електроенергетичний та механіко-технологічний факультети – 80 років, енергомашинобудівний – 60, факультет транспортного машинобудування – 45, кафедри загальної та експериментальної фізики; хімічної технології неорганічних речовин, каталізу та екології – 125 років. Кафедрам технології жирів та продуктів бродіння, автомобіле- і тракторобудування, турбінобудування, технічної електрохімії, нарисної геометрії і графіки, організації виробництва та управління персоналом виповнилося по 80 років. А кафедри іноземних мов, загальної економічної теорії і фізичного виховання приймали вітання з нагоди 60-річчя, автоматизації хіміко-технологічних систем і екологічного моніторингу – 45.
Заснована кафедра «Видобування нафти, газу та конденсату» для підготовки спеціалістів в нафтогазовій промисловості. На кафедрі навчаються студенти спеціальності «Видобування нафти та газу».
На підставі пропозиції ведучих підприємств – флагманів економіки України ОАО – «Турбоатом», ОАО – «Електроважмаш», ОАО – Харківський турбінний завод, ГП – завод ім. Малишева, ОАО – Харківський авіаційний завод та ін., які відчули гостру потребу в інженерних кадрах зварювального профілю, була започаткована кафедра «Зварювання».

2011
1 січня виповнилося 60 років газеті НТУ “ХПІ” “Політехнік”.
НТУ «ХПІ» увійшов до світового рейтингу, а саме – до рейтингової системи незалежного агентства «РейтОР». Це агентство відібрало із 15 тисяч університетів світу 500 кращих із 70 країн (включаючи майже 100 вузів а країн СНД і Балтії). Серед них Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» займає 356 позицію. Це є другим показником серед п’яти вітчизняних університетів, які також увійшли до цього рейтингу.
Виповнилося 50 років кафедрі “Обчислювальна техніка та програмування”.
В травні виповнилось 20 років заснування кафедри менеджменту. За цей період підготовлено понад 560 бакалаврів, 750 спеціалістів та 29 магістрів.
Кафедра «Інформаційно-вимірювальні технології і системи» (ІВТС), що була заснована у червні 1961 р., відзначила свій 50-річний ювілей.

2012
29 травня керівник Асоціації сірійських випускників Арус Мохаммед вручив ректору НТУ «ХПІ» Л. Л. Товажнянському пам’ятну емблему цієї організації за укріплення співпраці в галузі освіти і науки.
Факультет бізнесу та фінансів відкрив прийом на спеціальність “Менеджмент інвестиційної діяльності” та у магістратуру за спеціальністю “Фінанси і кредит”.

2013
Факультет бізнесу та фінансів розпочав набір на новий напрям підготовки – “Товарознавство і торговельне підприємництво”.
30 січня – 1 лютого 2013 року проведена ХІ Міжнародна школа-семінар «Сучасні педагогічні технології в освіті».
НТУ «ХПІ» пройшов акредитацію напрямів, спеціальностей та університету в цілому.
Наукові роботи студентів кафедри двигунів внутрішнього згоряння НТУ «ХПІ» відзначені високими результатами в рамках Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук, який проходив на базі університету. З 13 робіт за спеціальністю «двигуни внутрішнього згоряння» 5 зайняли призові місця.
Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» на шостому місці серед 200 кращих вузів України згідно з академічним рейтингом університетів «Топ-200 Україна».
10 вересня університет увійшов до рейтингу кращих вузів світу, за версією британської компанії Quacquarelli Symonds (QS), де зайняв місце у сьомій сотні списку.
1 жовтня 2013 року в стінах Гвардійського ордена Червоної Зірки факультету військової підготовки імені Верховної Ради України НТУ «ХПІ» відбулися заходи, присвячені 69-й річниці створення цього навчального закладу.
Науково-технічна бібліотека долучилася до проекту «Єдина картка читача бібліотек вищих навчальних закладів м. Харкова». У всіх приміщеннях бібліотеки для користувачів з мобільними пристроями упроваджено Wi-Fi. 25 квітня 2013 р. введено в дію інституційний репозитарій «Електронний архів НТУ «ХПІ». 10 грудня 2013 р. бібліотека долучилася до системи книгообміну «Bookcrossing».

2014
100-річчя кафедри «Гідравлічні машини» ім. академіка Г.Ф.Проскури. За багато років на кафедрі проведено понад 200 науково-дослідних робіт з великим техніко-економічним ефектом у промисловості. Розробки кафедри впроваджені на підприємствах України, Росії, в європейських країнах, в країнах Латинської Америки, в Індії та ін.
Кафедра Комп’ютерного моніторингу і логістики НТУ «ХПІ» уклала договір з корпорацією Microsoft. Відповідно до угоди, кафедра включена в програму “IT – академія Microsoft”, мета якої – впровадження в освітню систему підготовки фахівців за напрямом «Комп’ютерні науки», єдину для всіх країн світу.
Студенти університету взяли участь у Всеукраїнському етапі Міжнародного студентського конкурсу з інвестиційних досліджень «CFA Institute Research Challenge».
НТУ «ХПІ» увійшов до числа кращих вузів країн СНД за висновком рейтингового агентства «Експерт РА». При оцінюванні університетів використовувалися такі показники, як: рівень умов для отримання якісної освіти; рівень затребуваності роботодавцями випускників вузу; рівень науково-дослідної діяльності вуза, а також частка іноземних громадян серед студентів.
У Харківському комп’ютерно- технологічному коледжі НТУ «ХПІ» організували перший в історії Харкова захист диплома через Skype.
Новий напрямок підготовки студентів 6.051501 «Видавнича справа та поліграфія» відкрила кафедра системного аналізу та управління НТУ «ХПІ».
НТУ «ХПІ» – у п’ятірці найкращих університетів рейтингу «ТОП 200 Україна» в 2014 році. У порівнянні з минулим роком університет поліпшив свою позицію – тоді він посідав шосте місце.
НТУ «ХПІ» вперше увійшов до трійки кращих університетів України за версією міжнародного рейтингу Webometrics.
На сайті науково-технічної бібліотеки започатковано біобібліографічні проекти: «Школа електротехніків»: до 130-річча НТУ «ХПІ»; «Учені НТУ «ХПІ» — освіті, науці, промисловості: кращі видання» та серія віртуальних виставок «Випускники ХТІ».
Науково-технічна бібліотека долучилася до соціальних мереж, створено профілі бібліотеки у соціальних мережах: Facebook, Twitter, Pinterest, ВКонтакте.
24 вересня 2014 року відбулося Урочисте відкриття нової будівлі бібліотеки НТУ «ХПІ».
Репозитарій «Електронний архів Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (eNTUKhPIIR) зареєстровано в Directory of Open Access Repositories (OpenDOAR), Registry of Open Access Repositories (ROAR), Registry of Open Access Repositories Mandatory Archiving Policies (ROARMAP).
1 грудня 2014 року репозитарію НТУ «ХПІ» (eNTUKhPIIR) призначено ISSN (International Standard Serial Number) ― 2409-5982, про що зроблено запис у ROAD Directory of Open Access scholarly Resources.

2015
НТУ «ХПІ» зайняв II місце в рейтингу кращих вузів Харкова та Харківської області.
На АТ ХТЗ запустили перший трактор з безступінчастою трансмісією, розробленою вченими НТУ «ХПІ» та спеціалістами заводу.
НТУ «ХПІ» посів друге місце серед українських вузів у міжнародному рейтингу Webometrics.
Кафедра міжкультурної комунікації та іноземної мови відкрила нову спеціальність «Медіакомунікації».
Вибори ректора. По результатам виборів ректора НТУ “ХПІ” кандидатура професора Сокола Є.І. отримала підтримку 70,1 % голосів виборців.
Згідно із законом «Про вищу освіту», у якому передбачена можливість відокремлення повноважень ректора університету від повноважень голови вченої ради, 24 квітня 2015 року член-кореспондент Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, Почесний ректор НТУ «ХПІ», доктор технічних наук, професор, Леонід Товажнянський обраний головою Вченої ради НТУ «ХПІ».
7 травня в НТУ «ХПІ» відбувся Урочисто-траурний мітинг, присвячений 70-й річниці Перемоги та пам’яті політехніків, загиблих у Другій світовій війні та в боях за Україну.
50 років факультету транспортного машинобудування.
НТУ «ХПІ» знову потрапив до п’ятірки найкращих ВНЗ України в консолідованому рейтингу за версією інформаційного ресурсу «Освіта.ua».У східному регіоні вуз посів друге місце.
НТУ «ХПІ» виповнилося 130 років. В день 130-річчя Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» на території навчального містечка біля головної алеї вузу урочисто відкрили пам’ятник Першому інженеру.
За підсумками конкурсу «Бібліотекар року — 2015» (організатори методичне об’єднання бібліотек вищих навчальних закладів Харківської зони та ТОВ «Компанія ПАЕР») проект «Наукова школа електротехніки ХПІ: до 130-річчя НТУ «ХПІ» визнаний кращим проектом у сфері інновацій і відзначений дип-лом «Лідер інновацій у бібліотечній справі».

2016
У рейтингу роботодавців Національній технічний університет «Харківський політехнічний інститут» увійшов до ТОП–5 вишів України та посів перше місце серед харківських вузів.
Вчені НТУ «ХПІ» взяли участь у XIII Міжнародній спеціалізованій виставці «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2016», де показали наукові розробки фахівців вузу, призначені для оборонної промисловості. Зокрема, були продемонстровані деталі, оброблені за допомогою технології мікродугового оксидування (деталі ДВЗ, авіаційної техніки та інші), трактор Т–240 з гідрооб’ємною механічною трансмісією, макети танку «Оплот», танковий двигун 6 ТД, в розробці яких брали участь вчені університету.
НТУ «ХПІ» увійшов до трійки кращих університетів України за версією міжнародного рейтингу Webometrics
Голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична вручила ректору ХПІ професору Євгену Соколу ювілейну медаль «25 років незалежності України».
За результатами Вебометричного рейтингу бібліотек України науково-технічна бібліотека НТУ «ХПІ» посіла 4 місце серед бібліотек України і 1 місце — серед бібліотек вищих навчальних закладів.
За результатами світового рейтингу Ranking Web of Repositories репозитарій «Електронний архів НТУ «ХПІ» (eNTUKhPIIR) посів 6 місце серед інституційних репозитаріїв України та 555 місце серед інституційних репозитаріїв світу.
19 та 20 квітня 2016 року в конференц-залі бібліотеки відбулися зустрічі читачів та колективу бібліотеки з першим космонавтом Незалежної України, генерал-майором Збройних Сил, Героєм України Леонідом Каденюком.

2017
ХПІ увійшов в ТОП-10 українських вузів у міжнародному рейтингу Webometrics
Молоді вчені ХПІ взяли участь у зустрічі з Президентом України. Стипендіат Президента і Кабінету Міністрів України, доцент, кандидат технічних наук Роман Зайцев представив наукові досягнення молодих вчених НТУ «ХПІ», ви-ступивши з доповіддю на зустрічі Президента Петра Порошенка зі студентами, молодими вченими та обдарованою молоддю Харківщини.
Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» посів 9-е місце серед українських університетів за показниками діяльності в міжнародній наукометричній базі SciVerse Scopus, у рейтингу вищих навчальних закладів «ТОП-200 Україна» – 2 місце серед харківських вишів і 4 — в Україні.
У рейтингу кращих світових університетів QS World University Rankings 2018 НТУ «ХПІ» зайняв позицію 701-750 і 4 позицію серед усіх українських вищих навчальних закладів.
5 червня журнал «Фокус» опублікував рейтинг топ-50 вузів України за оцінками працедавців, де НТУ «ХПІ» посів 9 місце.
В університеті сформовано Наглядову раду.
Кабінет Міністрів України прийняв рішення про створення Інституту танкових військ на базі факультету військової підготовки ім. Верховної Ради України Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»
НТУ «ХПІ» пройшов перевірку та оцінку системи управління якістю, за результатами яких 29 листопада 2017 року отримав відповідний сертифікат. Цей документ засвідчує, що послуги у сфері вищої освіти, наукового досліджування та експериментального розробляння, які надаються в ХПІ, відповідають вимогам ДСТУ ISO 9001:2015.
Електронний каталог НТБ НТУ «ХПІ» включено до розподіленого пошуку Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського
Проведено масштабні соціально-культурні акції «Всесвітній біг заради гармонії» — з нагоди Днів Європи в Україні та «Мир у домі — мир у світі» — з на-годи Всесвітнього дня миру. Заходи поєднали бігову естафету, майстер-клас з живопису, образотворчу та фотовиставки, флешмоб.

2018

В університеті здійснена реструктуризація навчально-наукових підрозділів. Створено 5 навчально-наукових інститутів: інститут енергетики, електроніки та електромеханіки; інститут механічної інженерії і транспорту; інженерно-фізичний інститут; інститут економіки, менеджменту та міжнародних відносин; військовий інститут танкових військ НТУ «ХПІ» та 5 факультетів: факультет комп’ютерних наук і програмної інженерії, факультет комп’ютерних та інформаційних технологій, факультет соціально-гуманітарних технологій, факультет міжнародної освіти та Чернівецький факультет.
НТУ «ХПІ» знов в першій десятці українських вишів у міжнародному рейтингу Webometrics.
Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» продовжує утримувати свої позиції в рейтингу кращих світових університетів QS World University Rankings 2018. Цього року він посів 701–750 місце, що на даний момент є найвищим показником ХПІ за всю історію існування світового рейтингу.
Ректор НТУ «ХПІ» професор Євген Сокол отримав Державну премію України в галузі науки і техніки.
НТУ «ХПІ» відкрив нові спеціальності в IT-сфері.
Створено «Електронний репозитарій кваліфікаційних випускних робіт здобувачів вищої освіти у НТУ «ХПІ».

2019

Підписано угоду про партнерство між НТУ «ХПІ» та GlobalLogic —міжнародною компанією з розробки програмних продуктів у сферах цифрових медіа, медицини, телекомунікацій та ін.

30 січня — 1 лютого в університеті відбулася ХVІ Міжнародна школа-семінар «Сучасні педагогічні технології в освіті».

13 лютого в НТУ «ХПІ» відбулося виїзне засідання комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

На кафедрі комп’ютерної математики і аналізу даних відкрито Центр проектного навчання для студентів ІТ-спеціальностей, створений за підтримки найбільшої ІТ-компанії України «NIX».

На Х Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади — 2019» та ІХ Міжнародній виставці освіти за кордоном «World Edu» НТУ «ХПІ» нагороджений Гран-прі «Лідер віщої освіти України», золотою медаллю «STEM-навчання як освітній ресурс XXI сторіччя», сертифікатом «Якість наукових публікацій».

5 квітня на базі НТУ «ХПІ» відбулось відкриття інноваційного бізнес-інкубатора eō Business Incubator.

Завідувач кафедри електроізоляційної та кабельної техніки професор Анатолій Гурин відзначений Державною премією України в галузі науки і техніки.

НТУ «ХПІ» та ІТ-компанія «SoftServe» підписали Угоду про співпрацю в підготовці фахівців для галузі інформаційних технологій.

Вперше в Україні вчені та студенти НТУ «ХПІ» запропонували та здійснили нову освітню ініціативу для школярів та вчителів — Всеукраїнські «Лабораторні роботи онлайн».

На головній площі університету встановлено перше в Харкові «сонячне дерево», яке використовує енергію сонячних панелей — перший об’єкт Парку науки і техніки STEAMPARK НТУ «ХПІ».

На кафедрі органічного синтезу та нанотехнологій відкрито нову спеціальність «Формація, промислова фармація».

В університеті відбулася ХХVII Міжнародна науково-практична конференція «Інформаціні технології: наука, техніка, освіта , здоров’я» (MicroCAD-2019).

На кафедрі турбінобудування відкрито науково-технічний центр «Турбооптимум» з метою сприяння науковій та винахідницькій діяльності студентів, молодих вчених.

30 травня в Палаці студентів відбулося урочисте вручення дипломів 158 випускникам – магістрам, кожний третій з них отримав диплом з відзнакою.

На кафедрі технології машинобудування і металорізальних станків відкрилась Навчальна лабораторія 3D моделювання, обробки і друку.

7 червня в НТУ «ХПІ» відбувся фінал першої в Харкові освітньо-стипендіальної програми CIG R&D LAB от Chernovetsky Investment Group (CIG).). Перемогли дві студентські команди НТУ «ХПІ», проекти яких отримали фінансування.

В академічному рейтингу «Топ–200 Україна 2019» НТУ «ХПІ» увійшов у п’ятірку найкращих ЗВО України та посів 2 місце серед харківських університетів ХПІ.

У міському конкурсі студентських проектів «Харків — місто молодіжних ініціатив» студенти-політехніки посіли призові місця у трьох номінаціях.

В університеті відкрито Центр підтримки технологій та інновацій (TISC), створений за сприяння Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Міністерства освіти та науки України, та Всесвітньої організації інтелектуальної власності.

В Києві за участі президента НАН України академіка Бориса Патона та міністра освіти та науки України Лілії Гриневич відбулась офіційна церемонія вручення премії Президента України для молодих вчених. Премії отримали 6 молодих вчених НТУ «ХПІ»: Денис Мірошниченко, Олексій Водка, Артем Захаров, Андрій Мейлехов, Марія Жадько та Анна Постельник.

Спортивно-оздоровчий табір «Політехнік» відсвяткував 65-річчя.

Вперше в Україні на базі НТУ «ХПІ» 2-6-вересня пройшла ХVI Міжнародна конференція з практичної науки «HSCI`2019» (Hands-on Science), яка об’єднала популяризаторів науки з 15 країн.

XXV Міжнародна науково-технічна конференція «Силова електроніка та енергоефективність» відбулася 9-13 вересня в університеті.

НТУ «ХПІ» – один з кращих ЗВО України за кількістю виграних проектів програми Міжнародної академічної мобільності ЕРАЗМУС+ КА1 для студентів та співробітників.

Ректор НТУ «ХПІ» професор Євген Сокол та ректор Технічного університету Молдови Віорел Бостан підписали угоду про співробітництво в науковій, технічній та освітній діяльності між НТУ «ХПІ» та Технічним університетом Молдови (TUM).

9 жовтня в рамках Всесвітнього тижня космосу НТУ «ХПІ» відвідала американська астронавтка українського походження Гайдемарі Стефанишин-Пайпер.

Газета «Політехнік» стала переможцем Х міського конкурсу-форуму університетських газет «Літопис» в номінації «За пропаганду здорового способу життя та спорту».

На ХІ Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті», яка пройшла 22-24 жовтня, НТУ «ХПІ» отримав почесне звання «Лідер інновацій в освіті»-2019 та диплом «За презентацію освітніх інновацій та активну участь у розвитку національної освіти».

Кафедрі соціології та політології виповнилося 55 років.

17 листопада вперше в Україні в рам- ках святкування Всесвітнього дня науки для миру та розвитку під егідою UNESCO в НТУ «ХПІ» відбувся День відчинених дверей і Фестиваль науки «Science is FUN».

НТУ «ХПІ» став лідером за кількістю спеціальностей в форматі університет-підприємство серед 27 учасників пілотного проекту МОН України по запровадженню дуальної форми освіти.

За підсумками щорічної Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта і кар’єра — День студента 2019», яка відбулась в Києві, НТУ «ХПІ» отримав почесне звання «Лідер вищої освіти України» та золоту медаль за створення навчального посібника до циклу уроків освітнього проекту «Слідами Chornobyl».

На кафедрі обчислювальної техніки та програмування відкрилася інноваційна навчальна embedded-лабораторія від компанії GlobalLogic, обладнана сучасною комп’ютерною технікою та унікальним мікроконтроллерним обладнанням компанії «Embedded Starter Kit».
.
Премією Президента України для молодих вчених нагороджена ст. викладач кафедри зварювання Альона Глушко.

На ХХІ обласному конкурсі «Вища школа Харківщини – кращі імена» представники НТУ «ХПІ» отримали нагороди у двох номінаціях: професор Галина Шабанова – у номінації «Вчений» та полковник Володимир Чалапко – в номінації «За благородний приклад служіння українському народу».

У грудні 2011 магістрів отримали дипломи про закінчення НТУ «ХПІ», кожний четвертий – з відзнакою.

НТУ «ХПІ» — один з шести українських ЗВО, який увійшов до світового рейтингу QS World University Rankings 2020. Університет утримує позицію 601–650 місце, це найвищий показник НТУ «ХПІ» за всю історію його участі у світовому рейтингу британської консалтингової компанії Quacquarelli Symonds (QS).