Гуманітарні науки

Северин Надія Василівна Завiдувач кафедри

Северин Надія Василівна


Сайт кафедри

Про кафедру

Кафедра гуманітарних наук (КГН) існує з 1973 року. Очолює кафедру кандидат філософських наук, доцент Северин Надія Василівна. У складі кафедри 2 професори, 3 доценти, 6 старших викладачів та 2 викладачі. КГН здійснює підготовку з російської мови студентів інженерного, медичного, економічного та гуманітарного напрямків навчання. На кафедрі працюють висококваліфіковані фахівці, більшість з яких викладали російську мову в різних країнах світу – в Австрії, Великобританії, Швеції, Іспанії, Італії, Китаї, Сирії, Шрі-Ланці, Монголії, Алжирі, Гвінеї, Судані, на Кубі та Мадагаскарі. Викладачами кафедри написано підручники та навчально-методичні посібники, за якими працюють підготовчі факультети України, Росії, Білорусі. За останні 10 років фахівцями кафедри написано й видано більше 50-ти підручників та навчально-методичних посібників, 4 монографії, підготовлено 4 дистанційні курси. За час свого існування кафедра гуманітарних наук приймала під час літніх канікул на мовні курси слухачів з Італії, Іспанії, Греції, Великобританії, Кореї, Турції, США. У межах договору з Клагенфуртським університетом (Австрія) з 1993 року кафедра щорічно приймає на літню мовну практику студентів з різних закладів вищої освіти Австрії.

Починаючи з 2019–2020 навчального року професорсько-викладацьким складом кафедри здійснюється довузівська підготовка іноземців за новою дисципліною «Мова професійного навчання (англійська)». Викладання проводиться за новітніми педагогічними технологіями з використанням оригінальних навчальних матеріалів за системою змішаного навчання: крім регулярних аудиторних занять з досвідченими кваліфікованими викладачами, студенти отримують доступ до спеціально розробленої інтерактивної онлайн платформи www.oup.com під час роботи у комп’ютерних класах, де мають змогу виконувати додаткові лексико-граматичні завдання, повторювати вивчений матеріал, проходити тести для контролю і т. ін.

У відповідності з сучасними вимогами авторським колективом кафедри гуманітарних наук у складі проф. Снігурової Т.О., доц. Романова Ю.О. і ст. викл. Парамонової В.Ю. здійснено розробку дистанційних курсів з російської мови як іноземної «Debut» та «Debut 1» для англомовних студентів-іноземців. Зміст курсів відповідає рівням А2 і В1 за мовним дескриптором Ради Європи. Розробка здійснювалася на платформі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» у середовищі Moodle. Курси отримали відповідні сертифікати НТУ «ХПІ» та широко використовуються у навчальному процесі. Традиції та інновації – ці поняття лежать в основі діяльності кафедри гуманітарних наук факультету міжнародної освіти.

Кафедра гуманітарних наук приділяє особливу увагу дозвіллю іноземних студентів: організовує екскурсії містом, до екопарку, відвідування театрів, музеїв, виставок. Разом з кафедрою фізичного виховання організовує спортивні змагання між іноземними студентами. Традицією кафедри є підготовка та проведення студентських концертів, на яких іноземні студенти демонструють не лише знання російської, української, англійської мов, але і свої таланти.

Науковi напрями

Оптимізація форм і методів формування мовної компетенції іноземних студентів факультету міжнародної освіти.

Спеціальність, освітня програма

  • немає