ХПІ представив стратегію сталого розвитку в умовах війни на престижному саміті Європи

Національний технічний університет «ХПІ» взяв участь у QS Higher Ed Summit: Europe 2024. Цей авторитетний саміт, який відбувся у Барселоні, об’єднав понад чотириста лідерів європейської вищої освіти. Тема заходу: «Творці змін у сталому розвитку: нове бачення європейської вищої освіти шляхом розширення можливостей молоді». Доповідь проректора НТУ «ХПІ» Геннадія Хрипунова, який виступив на пленарному засіданні заходу, була присвячена сталому розвитку Харківського Політеху в умовах війни. Він презентував комплексну програму університету з інноваційними, освітніми та науковими проєктами  ХПІ, які попри війну дозволяють  продовжувати успішну інтеграцію ЗВО до європейського освітнього простору. Серед них: програма подвійних дипломів DSG:2 з Магдебургським університетом, Innovation Campus для підготовки IT фахівців, міжнародний проєкт з альтернативної енергетики. Представлена доповідь ХПІ викликала зацікавленість міжнародних партнерів. Зокрема, були проведені  перемовини з  представниками університетів Іспанії, Німеччини, Литви, Угорщини щодо співпраці в рамках проєктів Erasmus, присвячених мобільності студентів. Крім того, відбулися зустрічі з потенційними партнерами по навчанню іноземних студентів.

Доповідь «Харківська політехніка: сталий розвиток в умовах війни» відбулася на пленарному засіданні QS Higher Ed Summit: Europe 2024 –Саміту вищої освіти QS: Європа 2024 «Творці змін у сталому розвитку: нове бачення європейської вищої освіти шляхом розширення можливостей молоді». В ній була представлена комплексна програма, яка реалізується в освітній і науковій сферах для сталого розвитку Харківського Політеху. За дорученням ректора НТУ «ХПІ» Євгена Сокола доповідь презентував проректор з міжнародних зв’язків Харківського Політеху Геннадій Хрипунов.

Зокрема, на саміті була представлена одна із головних освітніх інновацій ХПІ – програма подвійних дипломів з Магдебурзьким університетом ім. Отто-фон-Геріке DSG:2 (Німеччина), яка стартувала у 2022 році. Цей проєкт створений  для підтримки українських біженців, які були вимушені залишити Україну і зараз проживають у Німеччині чи інших країнах Європейського Союзу. У жовтні 2023 року 38 перших студентів різних спеціальностей Харківського Політеху розпочали навчання за цією програмою у німецькому університеті.

Ще однією важливою складовою програми сталого розвитку Харківського Політеху став міжнародний освітній проєкт «Стала та відновлювана енергетика. Основи», який стартував у 2022-2023 роках в рамках гранту з малої публічної дипломатії Посольства США. За результатами його реалізації  у травні 2024 року в ХПІ відбувся перший випуск магістратури за новою інноваційною освітньо-науковою програмою «Стала та відновлювана енергетика: електротехніка та мікроелектроніка».

Крім того, спільно з провідними закладами вищої освіти України НТУ «ХПІ» підписав Меморандум про створення Науково-освітньої платформи «Ініціатива трьох морів – Україна». Реалізація цієї угоди сприятиме активізації науково-дослідних робіт, стартап-руху, а також залученню інших університетів, науково-дослідних інститутів, бізнес-структур тощо.

Активно реалізується і благодійний проєкт для відновлення та інноваційного розвитку Харківського Політеху «Зоряне небо ХПІ». Його учасником може стати будь-яка людина, якій небайдуже майбутнє НТУ «ХПІ». У кожного є унікальна можливість запалити свою зірку на «Зоряному небі ХПІ», перерахувавши кошти на підтримку університету.

Попри війну, інноваційний структура, яка об’єднує науково-дослідну частину, Стартап центр Spark та Науковий парк НТУ «ХПІ» продовжує успішну комерціалізацію результатів наукових досліджень вчених Харківського Політеху. Для відбудови Харкова також  науковці НТУ «ХПІ» розробили комплексний проєкт «Харків енергоефективний».

У доповіді на QS Higher Ed Summit: Europe 2024 була також презентована  унікальна програма з підготовки IT-фахівців Innovation Campus НТУ «ХПІ», що  була удостоєна світового «срібла» у галузі освіти. Вона посіла друге місце серед найкращих проєктів Європи міжнародного конкурсу QS-Wharton Reimagine Education Awards 2022. Крім того, НТУ «ХПІ» традиційно проводить Міжнародну науково-практичну конференцію «Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я (MicroCAD), на якій третій рік поспіль виступають лауреати Нобелівської премії.  В ХПІ активно реалізуються сімдесят дві освітні та наукові  проєкти, з яких сорок вісім – за програмою академічної мобільності Erasmus. Це дозволяє Харківському Політеху продовжувати шлях інноваційного розвитку та успішно інтегруватися до європейського освітнього та наукового простору.

Представлена доповідь викликала зацікавленість міжнародних партнерів в співпраці з ХПІ. Зокрема, проректор НТУ «ХПІ» Геннадій Хрипунов провів робочі зустрічі з керівництвом відділу міжнародних зав’язків таких закладів вищої освіти, як: Vytatas Magnus University (Каунас, Литва), IU International University of Applied Science (Берлин, Німеччина), Budapest University of Technology and Economics (Будапешт, Угорщина), University of Gyor (Дьєре, Угорщина), Universitat Politecnica De Catalunya. Barcelonatech (Барселона, Іспанія). Темою перемовин стала підготовка нових проєктів за програмою Erasmus, можливість започаткування для українських студентів програм подвійних дипломів підготовки магістрів. Плідна розмова відбулася і з потенційними партнерами по навчанню іноземних студентів Taylors University (Субанг Джае, Малайзія) та Separat Barat Road (Махараштра, Індія), де також обговорювалися можливості започаткування програм подвійних дипломів магістрів при підготовці іноземних студентів.

 

Довідка:

Саміт вищої освіти QS: Європа 2024 (QS Higher Ed Summit: Europe 2024) «Творці змін у сталому розвитку: нове бачення європейської вищої освіти шляхом розширення можливостей молоді» відбувся 11-12 липня 2024 року  в Барселоні (Іспанія). В ньому взяли участь понад 400 лідерів європейської вищої освіти.

QS Quacquarelli Symonds – провідний у світі постачальник послуг, аналітики та аналізу глобального сектору вищої освіти. Місія компанії полягає в тому, щоб дати можливість мотивованим людям у будь-якій точці світу реалізувати свій потенціал через освітні досягнення, міжнародну мобільність і розвиток кар’єри.. QS прагне допомогти закладам вищої освіти у всьому світі досягти досконалості та всесвітнього визнання за допомогою інноваційних та захоплюючих конференцій, на яких демонструються ідеї галузі, які виголошують відомі та досвідчені спікери. QS добре відомий у світі завдяки престижному рейтингу QS World University Rankings.  Слід відзначити, що НТУ «ХПІ» потрапляє до цього списку 12 років поспіль. Згідно  рейтингу QS World University Rankings 2025, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» посів четверте місце серед  українських університетів.