Нові віхи співробітництва з Туреччиною: в Стамбулі відкрився центр дистанційної освіти ХПІ

4–6 жовтня відбувся офіційний візит ректора Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», професора Євгена Сокола і проректора з науково-педагогічної роботи університету, професора Ельдара Велієва в м. Стамбул (Туреччина). За підсумками ділової поїздки керівництву ХПІ вдалося провести переговори і підписати ряд важливих документів щодо співробітництва з турецькими партнерами.

5 жовтня відбулося офіційне відкриття локального центру дистанційної освіти НТУ «ХПІ» в Туреччині для навчання турецьких студентів. На церемонії були присутні представники Міністерства освіти і науки України (МОН): заступник директора департаменту вищої освіти МОН Григорій Бойко, а також директор Українського державного центру міжнародної освіти Олена Шаповалова.

«Діяльність нашого офісу в Стамбулі — це свого роду експорт освітніх послуг харківського Політеху, який допоможе залучити турецьку молодь для навчання в нашому університеті і здобути освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра або магістра дистанційно», — підкреслив ректор НТУ «ХПІ», професор Євген Сокол.

Інтереси Політеху на турецькому освітньому ринку представлятиме компанія Ankauzet Ltd. Вона заснована благодійним освітнім фондом і займається наданням освітніх послуг, використовуючи сучасні дистанційні технології. Компанія Ankauzet Ltd буде здійснювати пошук турецьких студентів, бажаючих навчатися в ХПІ.

Слід зазначити, що турецькі партнери надають активну підтримку в просуванні НТУ «ХПІ» на ринку освітніх послуг у Туреччині: зараз випущені презентаційні буклети про харківський Політех турецькою мовою (тираж — 10 тис. примірників), на сайті компанії Ankauzet Ltd представлена вся інформація про ХПІ турецькою мовою, необхідна для турецьких студентів.

Також 5 жовтня ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол і ректор Анка Технічного університету (Anka Teknoloji Üniversitesi, м Анкара, Туреччина), професор Махмед Челік (Dr. Mehmet Çelik) підписали Протокол про наміри в сфері науково-освітнього співробітництва. Передбачається, що спільна діяльність двох вузів буде пов’язана переважно з комерціалізацією наукових розробок ХПІ на турецькому ринку (скловолоконне і полімерне виробництво, двигунобудування та інше).

Крім цього, професор Євген Сокол і професор Ельдар Велієв зустрілися з представниками турецьких компаній, які працюють у сфері освіти, а також компаніями — виробниками дизельних двигунів — і обговорили перспективи подальшої співпраці.

Ще одним важливим підсумком ділової поїздки до Туреччини стало співробітництво з турецькою компанією Inovera, яка надає свої послуги у сфері автоматизації навчального процесу та електронного документообігу.

У жовтні–листопаді цього року планується підписання договорів про співпрацю між Політехом і компанією Inovera. Передбачається, що втілення проекту з автоматизації навчального процесу та впровадження електронного документообігу в харківському виші займе 3–4 місяці.

«Компанія Inovera вже багато років співпрацює з турецькими вищими навчальними закладами. У своїй практиці їй вдалося успішно впровадити проект електронного документообігу у восьми турецьких університетах, в одному з яких навчається близько 200 тисяч студентів. Для компанії Inovera співпраця з ХПІ буде першою практикою подібної спільної діяльності з українським вузом. Більш того, ми домовилися про підготовку відповідних фахівців з ХПІ, які в майбутньому зможуть надавати свої послуги у сфері автоматизації навчального процесу іншим університетам України», —прокоментував проректор з науково-педагогічної роботи НТУ«ХПІ», професор Ельдар Велієв.

Довідка:

Офіційна адреса офісу дистанційної освіти НТУ «ХПІ» в Стамбулі:

Yesilkoy Mah. Ataturk Cad. EGS Business Park B-1 Blok No: 69,

34149 Bakirkoy — ISTANBUL