Програмна інженерія та інтелектуальні технології управління ім. А.В. Дабагяна

Копп Андрій Михайлович Завiдувач кафедри

Копп Андрій Михайлович


Сайт кафедри

Про кафедру

Кафедра програмної інженерії та інтелектуальних технологій управління НТУ «ХПІ», заснована в 1964 році, є провідним освітнім центром в сфері підготовки ІТ-фахівців. Багато випускників стали відомими вченими, викладачами ЗВО, керівниками великих підприємств і організацій, досягли значних успіхів в бізнесі, працюють в провідних компаніях української та світової ІТ-індустрії.

Запорукою успіху кафедри в освіті та науці є:

  • фундаментальна підготовка в найбільш перспективній галузі (комфортні умови роботи, висока зарплата, постійне зростання ринку праці) – інформаційні технології;
  • 60-річний досвід успішної підготовки фахівців в сфері IT і 30 років досвіду навчання іноземних студентів;
  • 20-річний досвід навчання англійською мовою за фахом «інженерія програмного забезпечення»;
  • міжнародна акредитація освітніх програм німецькою Центральною агенцією з оцінювання та акредитації (ZEvA) (Ганновер, Німеччина);
  • висококваліфікований викладацький склад, близько 70% викладачів проводять заняття англійською мовою;
  • оснащеність сучасною комп’ютерною технікою;
  • партнерство з провідними університетами Німеччини, Австрії, Польщі, Словаччини, Словенії, Швеції, що гарантує обмін студентами в рамках освітніх програм, проходження зарубіжних практик і стажувань;
  • програма подвійних дипломів з Альпійсько-адріатичним університетом в Клагенфурті (Австрія), Університетом Ліннеус в Смоланді (Швеція), Вищою школою менеджменту та публічного адміністрування в Братиславі (Словаччина), готується програма з вишами Франції;
  • участь кафедри в міжнародних освітніх проєктах і грантах;
  • працевлаштування випускників не тільки в провідні ІТ-компанії Харкова і України (EPAM, Telesens, NIX Solutions, Sigma), але і в ІТ-концерни міжнародного рівня (Google, Siemens, Facebook);
  • система практично-орієнтованого навчання (синтез теоретичної підготовки та оплачуваної практичної роботи)
  • проєктний підхід до освіти (робота над проєктами в Innovation Campus).

 

Навчальні траєкторії

Innovation Сampus

Цей освітній напрям розроблений для підготовки фахівців у галузі корпоративних інформаційних систем, охоплюючи все від розробки та баз даних до архітектури систем і управління проєктами. Студенти навчаються створювати масштабовані, ефективні корпоративні системи, що підтримують великі обсяги даних і високий рівень запитів, з особливим акцентом на забезпеченні безперебійної роботи та інтеграції з іншими бізнес-процесами. Дисципліни також включають практичні аспекти проєктного менеджменту та формування команд, що є ключовими для успішного впровадження IT-проєктів у корпоративному середовищі.

Applied Artificial Intelligence

Цей навчальний блок спеціалізується на вивченні Python для застосувань у Data Science, ШІ, обробці текстів і зображень, глибокому навчанні, та розробці чат-ботів. Він надає студентам інструменти для аналізу великих даних, розробки алгоритмів машинного навчання, автоматизації обробки природної мови та текстів, а також створення розуміючих візуальних систем, які можуть аналізувати і розуміти зображення. Дисципліни глибокого навчання дозволяють розробляти складні моделі для прогресивних аналітичних рішень, а знання створення чат-ботів відкриває можливості для створення автоматизованих інтерактивних систем.

Artificial Intelligence and Cybersecurity

Цей блок навчальних дисциплін покликаний надати студентам глибокі знання і практичні навички в сфері кібербезпеки та штучного інтелекту. Вивчаючи основи Python, студенти зможуть застосувати програмування для розв’язання задач кібербезпеки. Дисципліни з етичного хакінгу та управління ризиками допоможуть розуміти та протидіяти потенційним загрозам. Заняття з основ ШІ в кібербезпеки, захисту та атаки даних розкривають методи захисту інформації та вразливості систем. Курс мережевої безпеки зосереджується на застосуванні ШІ для зміцнення захисту мережевих структур.

Software Development and Startup

Цей навчальний блок зосереджений на підготовці студентів до запуску та управління власним ІТ-бізнесом через розуміння основ підприємництва, бізнес-моделювання, прототипування, планування стартапів, інтернет-маркетингу та бізнес-аналітики. Дисципліни надають знання та навички для розробки інноваційних бізнес-моделей, створення дієвих прототипів продуктів, планування стратегічного розвитку бізнесу, ефективного просування через цифрові канали, а також використання аналітичних інструментів для вимірювання успіху стартапів.


Кафедра в соціальних мережах

Instagram: https://www.instagram.com/kafedra_piitu/

Facebook: https://www.facebook.com/piitu.kafedra

YouTube: https://www.youtube.com/@piitu_khpi

TikTok: https://www.tiktok.com/@piitu_khpi

Науковi напрями

  • Розробка моделей і алгоритмів підтримки прийняття рішень в задачах управління розвитком ієрархічних розподілених систем; питання координації прийнятих рішень; імітаційне моделювання; системна оптимізація.
  • Штучний інтелект, управління підприємством, моделювання процесів, інтернет-технології.
  • Інформаційні системи для комплексної автоматизації, автоматизація діяльності підприємств, використання математичних методів для аналізу діяльності підприємств. Управління розвитком підприємства.
  • Розробка інформаційно-аналітичного забезпечення управління ефективністю і якістю в складних системах.
  • Математичне моделювання складних систем та бізнес-процесів.

Спеціальність, освітня програма

  • Спеціальність 121 «Інженерія програмного забезпечення», освітня програма «Інженерія програмного забезпечення» (бакалаврат, магістратура)
  • Спеціальність 122 «Комп’ютерні науки», освітня програма «Комп’ютерні науки та інтелектуальні системи» (бакалаврат, магістратура)
  • Спеціальність 122 «Комп’ютерні науки», освітня програма 122 «Комп’ютерні науки» (аспірантура)